kHz ~Kosova Hackers Zone~
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Si te krijojmë faqe te mbrojtura me fjalekalim…

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin


Posts : 16
Join date : 2012-06-20

PostSubject: Si te krijojmë faqe te mbrojtura me fjalekalim…   Thu Jun 21, 2012 7:12 am

Si te krijojmë faqe te mbrojtura me fjalekalim…

Krijojme hyrja.php (ose .html sepse është një kod normal HTML)

Kodi HTML:

<form action='identifikimi.php' method='POST'>
Shkruani fjalekalimin :
<input type='text' name='fjalkalimi'>
<input type='submit' value='Futu'>
</form>

Tani krijojmë identifikimi.php
Kodet PHP:
<?php
$fjalkalimi = '123456';
$merrfjalkalimin = $_POST['fjalkalimi'];
if ($fjalkalimi == $merrfjalkalimin )
{
echo ' Fjalkalimi është i saktë...';
}
else
{
echo ' Fjalkalimi nuk është i saktë...Ju nuk mund te identifikoheni ! ';
}
?>
nëse doni të filloni , shikoni këtë teorikisht dhe perdorni session etj etj për ta bërë punën të saktë
Back to top Go down
View user profile http://khz-cr3w.board-directory.net
 
Si te krijojmë faqe te mbrojtura me fjalekalim…
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Mir Se Vini Ne Forum :: Hacking Fillestar-
Jump to: